ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 30 września uczestniczyliśmy w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień uczniowie powtarzali tabliczkę, przepytywali się nawzajem, aby w piątek jak najlepiej wypaść na egzaminie i zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przeprowadzono również egzamin, w wyniku którego wyłoniono członków Komisji Egzaminacyjnych oraz Patrole Egzaminacyjne.
    W piątek już od samego rana wszyscy z niecierpliwością i ze zdenerwowaniem czekali na egzamin. Po uroczystym otwarciu VI Światowych Dni Tabliczki Mnożenia przez panią Dyrektor, Komisje Egzaminacyjne przeprowadziły egzaminy pisemne wśród uczniów klas I-III gimnazjum oraz egzaminy ustne wśród chętnych pracowników szkoły i odwiedzających szkołę rodziców.
     Nasza akcja nie ograniczyła się tylko do terenu szkoły. Postanowiliśmy sprawdzić jak radzą sobie z tabliczką mnożenia mieszkańcy naszej miejscowości. W związku z tym, Patrole Egzaminacyjne spacerowały ulicami Wilczyna i przepytywały napotkanych przechodniów. Odwiedziły również Urząd Gminy.
     Wszyscy, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wylosowane pytania zdobyli tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i otrzymali pamiątkowe znaczki.