PRELEKCJA DLA RODZICÓW „TRENDY ROZWOJOWE W ŚWIECIE ZAWODÓW"

14 stycznia br. w naszej szkole została wygłoszona prelekcja dotycząca trendów rozwojowych w świecie zawodów. Gościliśmy wówczas w naszym gimnazjum p. Edytę Zielińską, doradcę zawodowego z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy rodzice naszych gimnazjalistów, a w szczególności trzecioklasistów, którym temat wyboru szkoły oraz zawodu staje się coraz bliższy.

Pani Zielińska zapoznała rodziców z zawodami przyszłości oraz w jakich zawodach można znaleźć zatrudnienie w Polsce oraz krajach członkowskich Unii Europejskiej. Niezwykle istotne okazały się informacje dotyczące zawodów deficytowych i nadwyżkowych na terenie powiatu konińskiego. Przedstawione podczas prelekcji informacje na pewno pomogą uczniom oraz rodzicom w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej oraz zawodu.