PRELEKCJA „BEZPIECZNE FERIE"

W piątek 8 stycznia naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście, którzy zadbali o to byśmy spędzili czas ferii nie tylko przyjemnie, ale także bezpiecznie. Akcja została zorganizowana w ramach konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”. Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele Straży Pożarnej (komendant OSP w Wilczynie p. Leszek Kwiatkowski, naczelnik p. Bartosz Filipski), Policji (starszy aspirant Marcin Kowalski, młodszy aspirant Paweł Ślugaj), oraz lekarz p. Andrzej Kwiecień. Celem wizyty było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Młodzież została poinformowana jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą zabawy na powietrzu w okresie zimowym (odmrożenia, niewłaściwy ubiór przy niskiej temperaturze, zabawy na śniegu w sąsiedztwie dróg oraz przy zbiornikach wodnych). Młodzież została także poinstruowana jak udzielać pomocy osobie, która uległa wypadkowi przy zbiorniku wodnym.  Poruszono również temat zagrożeń związanych z sięganiem po używki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz wzbudziło zainteresowanie wśród młodzieży.

Ferie to czas odpoczynku i zabawy, ale pamiętajmy by spędzić je BEZPIECZNIE!