62-550 Wilczyn

Imieniny:
Edwarda, Marleny

Jesteś tu: » Strona główna

Uczniowie Szkoły Podstawowej  w Wilczynie przystąpili do tworzenia Cyfrowej Dziecięcej
                                                                             Encyklopedii Wielkopolan

Projekt będzie trwał dwa lata. Każdego roku 20 uczniów (4 pięcioosobowe zespoły) w czasie zajęć pozalekcyjnych zajmie się odnalezieniem najciekawszych i najwybitniejszych postaci naszej gminy – zarówno historycznych, jak i żyjących obecnie. Zadaniem każdego zespołu będzie stworzenie na temat wybranej osoby autorskiego wpisu multimedialnego popartego badaniami, poszukiwaniami źródeł informacji oraz wywiadami.

W ramach tworzenia wpisów do encyklopedii uczniowie będą pracować z wykorzystaniem nowoczesnych metod kształcenia, takich jak strategia wyprzedzająca, w myśl której uczniowie przed tradycyjną lekcją przygotowują się według wskazówek otrzymanych od nauczyciela, zaś podczas zajęć w sposób problemowy i wielokontekstowy omawiają temat; metoda projektu, w której uczniowie samodzielnie dokonują wyboru celu, sposobu jego osiągnięcia i realizują go, rozwijając różnorodne kompetencje, także związane
z umiejętnością współpracy w zespole; indywidualizowana praca z uczniami pozwalająca na rozwijanie zainteresowań przy równoczesnym rozwijaniu umiejętności pracy zespołowej oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii – Internetu i platform edukacyjnych.

Kluczową wartością projektu jest budowanie lokalnej i regionalnej tożsamości, ukazanie dobrych wzorców i przykładów, że bohaterowie są „wśród nas” oraz wyrównanie szans uczniów poprzez naukę – mówi Łukasz Rumatowski, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej.

Liczymy na zainteresowanie mieszkańców gminy  projektem i  być może zasugerowanie postaci , które mogły by stać się bohaterami naszego biogramu i rozsławiać naszą gminę na stronach Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan.

Kontakt w sprawie projektu SP Wilczyn Tel. 63 2683004(sekretariat) ,  panie D.Dubowska i M.Wesołowska

Dni Ironii Losu

Co najmniej raz w życiu ironia losu chwyciła nas w swe szczypce i "wytłumaczyła" nam znaczenie słowa niespodzianka (taka rodem z czarnej komedii).

Kartki z kalendarza 22/23-10-2014