Narodowe Czytanie 2015

Nasze gimnazjum uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście- p. Danuta Robak i p. Marlena Kaźmierczak czytali arcydzieło literackie- "Lalkę" Bolesława Prusa.

Społeczność gimnazjum włączyła się w czytanie fragmentów utworu, pozytywnie odpowiadając na apel przezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym zachęcał Polaków do wspólnego czytania.

Lektura książek nie tylko pogłębia wiedzę, ale rozwijając wyobraźnię sprawia, że wzrastają nasze kompetencje i mozliwości oddziaływania na świat. Aby z roku na rok poziomczytelnictwa w Polsce wzrastał konieczne jest stworzenie ponadpokoleniowej wspólnoty czytelników pielęgnujących tę piękną i pożyteczną aktywność. Okazuje się bowiem, iz we wdrażaniu do czytania i podtrzymywania zainteresowania czytaniem główną rolę odgrywają osoby z najbliższego otoczenia- rodzina, znajomi, koledzy.