Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Jest to święto nie tylko autorów książek, wydawnictw, ale przede wszystkim czytelników. To doskonały powód do podejmowania różnych inicjatyw mających na celu propagowanie czytelnictwa.
   Z tej okazji gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej postanowili poznać i zwiedzić miejsca, gdzie na co dzień ma się do czynienia księgarnia w Żychlinie, drukarnia warsztaty biblioteczne w MBP w Koninie i wizyta ze słowem pisanym, a były to: w Wilkowie, w redakcji ,,Przeglądu Konińskiego”. Pani redaktor oprowadziła uczestników wyjazdu po siedzibie redakcji i opowiedziała o historii najstarszego tygodnika w regionie. Pokazała pierwsze egzemplarze gazety i ściankę pamiątkową gwiazd zasiadających na ławeczce "Przeglądu Konińskiego”. Przemiła wizyta w redakcji zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.