BEZPIECZNE FERIE

Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Niektórzy uczniowie wyjadą na zimowiska, jednak zdecydowana większość odpoczywać będzie w miejscu zamieszkania. Czas wypoczynku i beztroskiej zabawy może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Dlatego też 24 stycznia po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pod hasłem „Bezpieczne ferie”.
W ramach tego przedsięwzięcia gościliśmy przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policji. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia p. Leszka Kwiatkowskiego – komendanta gminnego ZOSP RP w Wilczynie i p. Bartosza Filipskiego – naczelnika OSP w Wilczynie. Nasi goście omówili zasady bezpieczeństwa związane z zabawami na lodzie, podczas kuligu, poruszania się po drogach oraz przypomnieli sposoby udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Nasi goście przeprowadzili także pokaz zastosowania sprzętu strażackiego, w sytuacji różnych zagrożeń.
Natomiast p. Marcin Kowalski – starszy aspirant Komisariatu Policji w Kleczewie i p. Tomasz Kapela – sierżant sztabowy Komisariatu Policji w Kleczewie szeroko przedstawili odpowiedzialność karną nieletnich oraz zjawisko cyberprzemocy. W ich wystąpieniu było wiele odniesień do codziennego życia. Przedstawiciele Policji na zakończenie zaprezentowali młodzieży film „Wyloguj się do życia”.
Życzymy radosnego i bezpiecznego odpoczynku.