PATRONADA

Patronada
18 maja 2017 roku obchodziliśmy Dzień Patrona – Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła Msza św., którą odprawił ks. Mariusz Kamiński.
         Na początku p. dyrektor Wiesława Matlejewska powitała zaproszonych gości.
W swoim przemówieniu nawiązała do hasła, które przyświecało tegorocznej Patronadzie Odkrywajcie w sobie zdolności, cieszcie się nimi i rozwijajcie je z Bożą pomocą! Wszyscy, zarówno młodzież jak i nauczyciele chętnie brali udział  w konkursach . W bitwie na głosy wygrali uczniowie, no cóż byli lepsi…, ale nauczyciele z podniesionymi głowami schodzili ze sceny. Każda klasa wcześniej przygotowywała się do konkursów: muzycznego, teatralnego oraz filmu.
        Pierwsze klasy pięknie śpiewały piosenki o naszym patronie, drugie to  z kolei  urodzeni aktorzy , którzy z wielkim zaangażowaniem wcielali się w grane przez siebie role, trzecie natomiast to wybitni reżyserzy, dla których  nakręcenie filmu  o szkole było niezapomnianą przygodą i ciekawym doświadczeniem. Uczniowie jak najlepiej wywiązali się
z powierzonych zadań  i każdy w głębi serca liczył na wygraną.
Jury udało się na  bardzo burzliwe obrady, uczniowie z nauczycielami na wyczekiwane kremówki. Czas się dłużył, każdy z niepokojem czekał na werdykt i stało się …. .
         Pierwsze miejsce w konkursie teatralnym zajęła klasa IIb, w filmowym IIIb,
a Ic w konkursie wokalnym. Klasy  II b  i III b w nagrodę otrzymały darmowy przejazd autokarem do kina, Ic natomiast nagrodę pieniężną na zakup lodów lub słodyczy.
            Dziękujemy tym wszystkim, którzy zadbali o szczególną oprawę majowego Święta Patrona Szkoły.