DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Od wielu lat w naszej szkole, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy nadejście wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. Punktualnie o godzinie 12:00 krótką częścią artystyczną przywitaliśmy astronomiczną wiosnę. Następnie uczniowie klas drugich w ramach szkolnego projektu przygotowali prezentację multimedialną „Znamy swoje prawa i obowiązki”.

Kulminacyjnym punktem programu było spotkanie z p. Mirą Skórką, dziennikarką Telewizji Polsat. Pani Mira Skórka jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Wilczynie. Z ogromną pasją opowiadała nam o pracy dziennikarza. Na końcu był też czas na pytania, na które p. Mira Skórka udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Pomimo iż zawód dziennikarza wymaga dużego poświęcenia i zaangażowania, to jest na pewno jeden z ciekawszych zawodów.

Pełni nowych wrażeń i zdobytych wiadomości pożegnaliśmy się z sympatycznym gościem.