ŁĄCZY NAS EWANGELIA

Dobrym sposobem integracji społecznej było współdziałanie różnych środowisk podczas organizacji wydarzenia religijno – kulturalnego, którym był VI Międzyszkolny Konkurs Opowiadania i Czytania Ewangelii.
W realizację tego przedsięwzięcia włączyły się instytucje działające w Wilczynie: Gimnazjum im. Jana Pawła II, Parafia pw. św. Urszuli, Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Salon Komputerowy pana Michała Bidzińskiego. Gościem specjalnym tegorocznej edycji konkursu była pani Marta Knaź – Nowak przedstawicielka Caritasu Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
     Opowiadanie Ewangelii nie jest łatwym zadaniem, ale uczniowie byli dobrze przygotowani i pięknie snuli opowieści m.in. o cudzie w Kanie Galilejskiej, wskrzeszeniu Łazarza, Zacheuszu, miłości nieprzyjaciół itd.
Interpretacja Ewangelii zachwycała oryginalnością, a przesłanie Dobrej Nowiny napawało nadzieją. Cele konkursu takie jak: zainteresowanie Pismem Świętym, kształtowanie umiejętności opowiadania, propagowanie czytelnictwa i wartościowe spędzanie wolnego czasu zostały w pełni zrealizowane.
Komisja konkursowa w składzie o. Marian Kołdziejczyk ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, p. Teresa Kruszyńska - nauczycielka języka polskiego SP w Kaliskach z siedzibą w Dębówcu i p. Beata Stokowska - pracownik MBP w Koninie wysłuchała 22 prezentacji uczniowskich oceniając kulturę słowa, interpretację, dobór tekstu i ogólny wyraz artystyczny postanowiła nagrodzić :

Kategoria I

II miejsce – Oliwia Łukowska Gimnazjum Budzisław Kościelny
Wyróżnienie – Julia Wiśna Gimnazjum Budzisław Kościelny
                                Adam Swędrzyński Gimnazjum Wilczyn

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów artystycznych.