W ŚWIECIE KSIĄŻEK

,, Kto czyta książki, żyje podwójnie”
                                            Umberto Eco

Światowy Dzień Książki zachęca nas do zatrzymania się w biegu codzienności, aby z pietyzmem wziąć do ręki książkę i czytać …
    Młodzi miłośnicy książek ze szkoły podstawowej i gimnazjum zawitali do wydawnictwa Books w Żychlinie. Z wypiekami na twarzy śledzili drogę książki od autora do czytelnika, zakupili także interesujące pozycje książkowe.
    Napełnieni fascynującymi wrażeniami wyruszyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Tam pracownicy różnych działów biblioteki w interesujący sposób przedstawili cele i zadania tej instytucji. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach czytelniczych podczas których zapoznali się z książką pochodzącą z XVII wieku reprint książki rękopiśmiennej, miniaturką książki, książką dla niewidomych oraz poznali  zbiory specjalne.
   Wszyscy uczestnicy  wyjazdu dydaktyczno – integracyjnego zgodnie  mówili, że warto czytać, bo:
,, Książka – to mistrz co darmo nauki udziela, kto ją lubi doradcę ma  i przyjaciela”