JACEK DEWÓDZKI & KONTRABANDA W WILCZYNIE

Z inicjatywy SU zorganizowano akcję promującą życie bez używek.  Gimnazjalisci wzięli udział w happeningu, a także zaapelowali do władz Samorządowych Gminy Wilczyn o zdecydowane działania w celu obrony dzieci i młodzieży przed narkotykami, dopalaczami i alkoholem. Na scenie GOK wystąpił Jacek Dewódzki z zespołem. Przesłaniem koncertu było hasło „Narkotyki – droga donikąd”. Artysta w sugestywny sposób wskazywał niebezpieczeństwa czyhające na młodych ludzi, przestrzegał przed zażywaniem narkotyków, dopalaczy i alkoholu.

Z przeprowadzonych wywiadów z  młodzieżą wynika, że taka forma profilaktyki uzależnień jest bardzo dobra, trafia do rzeszy odbiorców, przynosząc oczekiwane rezultaty. Słowa i świadectwo idoli młodzieży są przekonujące i zachęcają do zdrowego stylu życia.

SU składa podziękowania za pomoc w organizacji koncertu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Dyrektorowi GOK i Dyrekcji Szkoły.